PlutoF GO
PlutoF platvorm võimaldab bioloogia ja sellega seotud andmete veebipõhist sisestamist, toimetamist, jagamist ning publitseerimist. PlutoF GO nutirakendus on mõeldud eelkõige loodusvaatluste mobiilseks sisestamiseks, aga sisestada saab ka loodusteaduslike kollektsioonide ja keskkonnaproovide andmeid.
Sisselogimine
Andmete sisestamist saate proovida ka ilma sisse logimata, kuid andmete saatmiseks PlutoF elurikkuse töölauale on vajalik sisse logimine PlutoF kontoga. PlutoF konto saab registreerida siin:
https://app.plutof.ut.ee/register või PlutoF GO rakenduses.
Andmete kogumine
Iga PlutoF GO rakenduse kaudu sisestatav kirje - vaatlus, loodusheli, eksemplar, proov - koosneb kolmest olulisest osast: asukoht, aeg, takson.
PlutoF GO rakendus võimaldab salvestada
pildi-, video-, helifaile.
Samuti saab andmete sisestamisel kasutada olemasolevaid meediafaile.
Heliklippidest saab soovimatut sisu välja lõigata.
Konkreetse taksoniga seotud täiendavat teavet saab sisestada, valides kõigepealt sobiva taksoni esinemise vormi.
Üleslaadimine
Kui sisestatud andmed on salvestatud, saab need üles laadida PlutoF töölauale. Seda saab teha kohe või hiljem, juhul kui andmed vajavad veel korrigeerimist või kui internetiühendus pole koheselt kättesaadav. PlutoF Go rakenduses saab kasutaja vaatlusi talletada ka ilma internetiühenduseta.
Statistika
Üles laetud andmed liiguvad PlutoF GO rakendusest PlutoF töölauale. PlutoF GO peavaade kuvab kasutaja isikliku statistika, sealhulgas kinnitamist ootavate kirjete arvu. Edasine töö kirjetega toimub veebis PlutoF töölaual.
Seaded
- Luba taksonite tavanimetused - võimaldab taksonite otsimist taksonite tavanimetuste järgi.
- Luba taksonoomia ilma internetiühenduseta- salvestab taksonoomia seadmesse taksoni nime otsimise võimaldamiseks internetiühenduseta.
- Piirake taksonite valikut (taseme järgi)- seadke kõrgeim taksoni tase taksonite otsimiseks.